Znaleziono 7 artykułów.

Sprawozdanie z działalności Towarzystwa : Sprawozdania z działalności Wydziałów TNW : Wydział I językoznawstwa i historii literatury : Streszczenia : Aleksander Brückner jako historyk kultury polskiej / Janina Kulczycka-Saloni.
Janina Kulczycka-Saloni,
Rocznik Towarzystwa Naukowego Warszawskiego - 1990115-116   Pobierz
Opis
artykułu
Sprawozdanie z działalności TNW : Sprawozdania z działalności Wydziałów TNW : Wydział I językoznawstwa i historii literatury : Streszczenia : Naturalizm jako zjawisko międzynarodowe / Janina Kulczycka-Saloni.
Janina Kulczycka-Saloni,
Rocznik Towarzystwa Naukowego Warszawskiego - 198589-90   Pobierz
Opis
artykułu
Sprawozdanie z działalności Towarzystwa w 1992 r. : Sprawozdanie z działalności Wydziałów : Wydział I językoznawstwa i historii literatury : Referaty i streszczenia : Z dziejów literackiej emigracji rosyjskiej w Warszawie dwudziestolecia / Janina Kulczycka-Saloni.
Janina Kulczycka-Saloni,
Rocznik Towarzystwa Naukowego Warszawskiego - 199257-59   Pobierz
Opis
artykułu
Sprawozdanie z działalności Towarzystwa w 1995 r. : Sprawozdanie z działalności Wydziałów : Wydział I Językoznawstwa i Historii Literatury : Referaty i streszczenia : Zapomniane polonicum lwowskie - powieść Alfreda Nossiga / Janina Kulczycka-Saloni.
Janina Kulczycka-Saloni,
Rocznik Towarzystwa Naukowego Warszawskiego - 199581-83   Pobierz
Opis
artykułu
Sprawozdanie z działalności Towarzystwa : Sprawozdanie z działalności Wydziałów TNW : Wydział I językoznawstwa i historii literatury : Streszczenia : Wydawnictwo "Powstanie styczniowe. Materiały i dokumenty" w oczach historyka literatury / Janina Kulczycka-Saloni.
Janina Kulczycka-Saloni,
Rocznik Towarzystwa Naukowego Warszawskiego - 198852-54   Pobierz
Opis
artykułu
Sprawozdanie z działalności Towarzystwa w 1993 r. : Sprawozdanie z działalności Wydziałów : Wydział I językoznawstwa i historii literatury : Referaty i streszczenia : Adolf Dygasiński - teoretyk i praktyk samouctwa / Janina Kulczycka-Saloni.
Janina Kulczycka-Saloni,
Rocznik Towarzystwa Naukowego Warszawskiego - 199360-62   Pobierz
Opis
artykułu
Jan Zygmunt Jakubowski : żołnierz, więzień Oświęcimia, historyk literatury polskiej / Janina Kulczycka-Saloni.
Janina Kulczycka-Saloni,
Notatki Płockie - 5 (88), 197629-32   Pobierz
Opis
artykułuProjekt zrealizowany przez Muzeum Historii Polski w Warszawie.   Projekt dofinansowała Fundacja Kronenberga przy CITI Handlowy.

Pełne teksty artykułów, o ile nie zaznaczono inaczej, można wykorzystywać w ramach dozwolonego użytku.